Menü
header_unternehmen_faqs.png
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

FAQ

Pytania i odpowiedzi dotyczące biznesu
w branży myjni samochodowych.

WashTec to odpowiedź na pytanie o najczystszą myjnię samochodową. Niektóre odpowiedzi mogliśmy już zamieścić
w naszych FAQ. Czy Twoje pytanie nie zostało jeszcze uwzględnione? Skontaktuj się z nami.

Czyszczenie i pielęgnacja

Jak najlepiej usunąć resztki owadów i żywicę drzewną z lakieru?

Wielu właścicieli samochodów wykorzystuje najczęściej dobrą pogodę, aby pojechać na myjnię samochodową. Jeśli jednak zdecydują się na mycie auta w deszczowej aurze, to np. resztki owadów są już wstępnie namoczone i dadzą się bardzo dobrze usunąć za pomocą specjalnego programu do usuwania owadów.

Najlepszym wyborem dla klientów myjni jest program mycia z wysoko skoncentrowanym środkiem do usuwania owadów InsecTec, który posiada świeży zapach limonki. AUWA oferuje ten specjalny środek czyszczący do szybkiego i skutecznego usuwania resztek organicznych i osadów na powierzchniach szklanych i lakierowanych. InsecTecs należy do produktów Best Performance TecsLine i nadaje się do zastosowania we wszystkich typach myjni samochodowych. Dzięki wysokiej zawartości pierwszorzędnych składników aktywnych, InsecTecs zapewnia bardzo wysoką skuteczność czyszczenia, zwłaszcza w przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń, takich jak ślady owadów, odchody ptasie lub żywica drzewna. Pomimo wysokiej zasadowości, środek ten jest znacznie lepiej tolerowany przez materiały, niż konwencjonalne wysoko zasadowe środki do mycia wstępnego.

Jak najlepiej wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Wskazówki dotyczące skutecznego czyszczenia wnętrza samochodu można znaleźć na naszym blogu WashTec pod adresem: https://www.washtec.com/blog/.

Można tam znaleźć np. artykuł na temat czyszczenia foteli samochodowych:
https://www.washtec.com/blog/tips-for-owners/cleaning-car-seats-and-the-like-the-ultimate-guide-to-interior-cleaning/

W ten sposób można usunąć z samochodu zapach nikotyny: https://www.washtec.com/blog/tips-for-owners/how-to-remove-cigarette-smoke-from-your-car/

Na co należy uważać przy pielęgnacji i czyszczeniu skóry w samochodzie można przeczytać tutaj: https://www.washtec.com/blog/tips-for-owners/correct-leather-care-and-cleaning-in-the-car/

Myjnie samochodowe

Ile kosztują myjnie WashTec?

Nie możemy podać ogólnie, ile kosztuje jedna myjnia samochodowa. Zależy to zawsze od indywidualnych potrzeb danego obiektu. Nasi przedstawiciele handlowi pomogą zainteresowanym w wyborze właściwej myjni na podstawie analizy lokalizacji i potencjalnych klientów oraz opracują z nimi odpowiednią koncepcję biznesową.

Jaki potencjał mają różne myjnie samochodowe?

Liczby te nie są wyryte w kamieniu: przede wszystkim należy wziąć pod uwagę warunki konkurencji w danej lokalizacji.

Jaka myjnia portalowa jest odpowiednia dla przeciętnego ajenta stacji paliw?

WNie można konkretnie określić, jaka myjnia portalowa jest najlepsza jako uzupełnienie stacji benzynowej. Zawsze zależy to od lokalizacji
i wyników analizy potencjalnych klientów. Ponadto należy mieć na uwadze nie tylko technikę, o wiele bardziej ważny jest tutaj model biznesowy oraz to, co należy zrobić żeby uzyskać jak najwięcej z myjni samochodowej. Zasadniczo na wybór odpowiedniej myjni portalowej wpływają cztery parametry. W firmie WashTec nazywamy je “4 Dimensions”. Należy znaleźć właściwą równowagę pomiędzy jakością mycia, szybkością, komfortem obsługi i wrażeniami. Po wybraniu priorytetowych parametrów skonfigurujemy rozwiązanie, które jest optymalnie dopasowane do potrzeb naszego klienta i życzeń jego klientów.

Osoby zakładające firmę

Czy do otworzenia myjni samochodowej potrzebne jest specjalne wykształcenie lub specjalistyczna wiedza?

Jeśli zdecydujesz się otworzyć myjnię samochodową nie jest wymagane do tego specjalne wykształcenie. Ale z pewnością wskazane jest wcześniejsze zajęcie się tematyką mycia samochodów i możliwościami rynku.

Jakie najważniejsze wymagania muszą spełniać osoby, które chcą zainstalować nową myjnię samochodową?

Jeśli osoby myślące o założeniu własnej firmy rozważają otwarcie myjni samochodowej, to powinny one najpierw przemyśleć różne aspekty opłacalności inwestycji i szybkiej amortyzacji kosztów zakupu. Ogólnie mówiąc, posiadany kapitał lub możliwości finansowania to decydujący warunek wykonalności projektu myjni samochodowej. Oprócz tego trzeba mieć u swojego boku właściwego partnera. Jeśli już na wczesnym etapie planowania uwzględni się wszystkie ważne aspekty związane z lokalizacją działki i potencjalnymi klientami, można opracować szczegółowy i solidny biznesplan. Plan ten, w połączeniu z zapewnionym finansowaniem, zapewni, że może się ziścić marzenie o własnym biznesie.

Jakie dokumenty należy przygotować na rozmowę z firmą WashTec?

Jest kilka kwestii, które należy przemyśleć już przed pierwszą rozmową. Należą do nich:

  • Jaki rodzaj samochodów ma być obsługiwany? Czy są jakieś preferencje dotyczące typu myjni?
  • Jaka liczba samochodów ma być obsługiwana? Jak często myte są auta w tym regionie?
  • Czy dostępna jest już działka? Jeśli tak, to ile oferuje miejsca dla myjni?
  • Czy myjnia ma być zainstalowana wewnątrz czy na zewnątrz? Jaka jest minimalna temperatura w tym miejscu?
  • Jak atrakcyjna powinna być usługa mycia dla użytkownika końcowego?
  • Jakiego rodzaju zabrudzeń można się spodziewać?
  • Czy potrzebny jest system uzdatniania wody?
  • Jaka jest wysokość budżetu przeznaczonego na całość projektu?

Rozmawiamy z naszymi klientami nie tylko o produkcie, ale o modelu biznesowym i o tym, co należy zrobić, żeby uzyskać jak najwięcej
z myjni samochodowej. W tym celu konfigurujemy rozwiązanie, które optymalnie spełnia potrzeby i życzenia klienta.

Jak firma WashTec wspiera zainteresowanych pod względem technicznym i organizacyjnym?

Dla firmy WashTec priorytetowym celem są maksymalne korzyści dla klienta. Dlatego towarzyszymy klientowi przez cały proces planowania: począwszy od analizy lokalizacji i potencjalnych klientów z uwzględnieniem sytuacji konkurencyjnej w danym regionie, poprzez zakup urządzeń aż do rozpoczęcia eksploatacji myjni. Klient z jego indywidualnymi potrzebami stoi w centrum uwagi naszej firmy. Zaczyna się to już od planowania oraz zakupu myjni i obowiązuje przez cały okres jej użytkowania. WashTec oferuje myjnie samochodowe
i osprzęt wychodzące naprzeciw wszystkim potrzebom i dostosowane do każdego budżetu. Nasi pracownicy pomagają klientom, począwszy od skonfigurowania wyposażenia myjni aż po analizę struktury kosztów, zapewniając w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo inwestycji.

Przykład: zespół serwisowy WashTec konfiguruje myjnię z uwzględnieniem wszystkich istotnych parametrów i z zapewnieniem możliwości finansowania. Następnie montujemy wybrane rozwiązanie myjni na miejscu. W trakcie kontroli podczas rozruchu, myjnia jest indywidualnie ustawiana, stosownie do warunków otoczenia – gwarantuje to optymalny wynik mycia. Serwis WashTec obejmuje również dobór właściwych środków chemicznych AUWA, oczywiście z uwzględnieniem obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Za pomocą ukierunkowanych działań marketingowych pomagamy w fazie końcowej w pozyskiwaniu nowych klientów oraz
w zdobywaniu lojalności klienta. W ten sposób klienci korzystają z naszych wieloletnich doświadczeń technicznych i ekonomicznych oraz partnerstwa zbudowanego na zasadach zaufania i równorzędności.

Finansowanie

Czy WashTec oferuje leasing samodzielnie czy tylko pośredniczy?

Nasz WashTec Financial Service jest właściwym adresem kontaktowym, jeśli chodzi o finansowanie myjni. Oferujemy indywidualne doradztwo finansowe i warunki umowy dokładnie dostosowane do potrzeb klienta. Oprócz tego pomagamy przy kalkulacji rentowności
i oferujemy atrakcyjne warunki finansowe. Odpowiedni model leasingu można znaleźć również z pomocą WashTec Financial Services. Niezależnie od tego, czy jest to amortyzacja pełna czy częściowa, czy też umowa leasingu z możliwością wypowiedzenia, każdy model można opcjonalnie połączyć z umową o pełną obsługę techniczną myjni.

Co się dzieje ze starymi myjniami, które mają być wymienione, czy WashTec przejmuje je w rozliczeniu?

Z reguły stare, przeznaczone do wymiany myjnie są demontowane i utylizowane / złomowane przez WashTec. Klient może również sam sprzedać myjnię.

Czy WashTec oferuje umowy o pełną obsługę techniczną?

Przez cały okres użytkowania myjni WashTec jest kompetentnym dostawcą usług serwisowych i partnerem dla klientów. Oferujemy szerokie portfolio w zakresie usług serwisowych, które można wybierać indywidualnie albo zestawiać z ukierunkowaniem na konkretne potrzeby. Nasze usługi serwisowe są nadzorowane i wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych monterów, techników
i inżynierów. Celem naszego programu serwisowego jest: wykluczenie przestojów urządzeń i zapewnienie sukcesu naszym klientom, dzięki maksymalnej dyspozycyjności myjni. Chcemy uniknąć ewentualnych usterek, zanim się one pojawią.