Menü
header_blog_ger_gr_06.jpg
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

Flota pojazdów jako potencjał oszczędnościowy – oszczędzaj koszty dzięki własnej myjni samochodowej

Jeśli posiadasz własną flotę pojazdów, wiesz, jak trudno jest je utrzymać zawsze w czystym i zadbanym stanie. Pył uliczny, deszcz, śnieg i smar wiecznie towarzyszą w drodze. Bez względu na to, czy jesteś spedytorem, właścicielem wypożyczalni samochodów, czy prowadzisz firmę autobusową – pojazdy zawsze są twoją reklamą.

Czystość i bezpieczeństwo są twoją wizytówką

Oprócz tego, że musisz dbać o ich bezpieczeństwo i przeprowadzać dokładne badania techniczne i szybkie naprawy, powinieneś również zwrócić uwagę na czystość: jeśli nazwa twojej firmy jest widoczna tylko na zabrudzonych, zakurzonych lub zabłoconych samochodach, to nie jest to dobra reklama. Natomiast błyszczące i dobrze utrzymane pojazdy zwiększają zaufanie klientów.

Własna myjnia samochodowa jest opłacalna

Jeśli myjesz swoje pojazdy po każdej trasie lub w regularnych odstępach czasu, to własna myjnia samochodowa może się szybko zwrócić. Policz z grubsza, ile pojazdów masz w użyciu i jak często je czyścisz. Zwykle niewiele czasu trzeba, żeby cena zakupu własnej myjni się zamortyzowała. Ponadto oszczędzasz drogę do publicznej myjni samochodowej. To w normalnym dniu pracy kosztuje cię nie tylko jako paliwo, ale także i czas. A ten ostatni jest niezwykle cenny, szczególnie dla spedytorów. Jeśli masz własną myjnię samochodową na terenie swojej firmy, profesjonalne mycie zajmuje tylko kilka minut. Odpowiednio szybko twoje lśniące czystością pojazdy powracają na drogę i toczą się do następnego celu.

Proste przykłady kalkulacji na podstawie ofert leasingowych WashTec

Jak szybko może spłacić się myjnia w twoim przypadku, możesz bardzo prosto policzyć. Korzystna oferta leasingowa WashTec na myjnie portalowe umożliwia już mycie za ekonomiczne 2,41 euro. W tej cenie zawarte są koszty konserwacji, chemii, wody świeżej i ścieków oraz energii elektrycznej. Umowa jest zawierana na 84 miesiące i pozostaje wartość końcowa wynosząca pięć procent. Za jedno mycie na obcej myjni samochodowej płacisz średnio osiem euro. Jeśli w ciągu 22 dni roboczych w miesiącu myjesz 20 samochodów, to twoje oszczędności dzięki własnej myjni będą wynosić prawie 30 000 euro w ciągu roku.

Podobnie wygląda sytuacja z myjniami pojazdów użytkowych: są one znacznie większe i bardziej skomplikowane w czyszczeniu niż samochody osobowe; stosownie do tego ich mycie jest również droższe. Na obcej myjni samochodowej płacisz przeciętnie około 45 euro. Dzięki ofercie leasingowej WashTec, która została ponownie rozłożona na okres 84 miesięcy, cena jednego mycia włącznie z konserwacją, chemikaliami, wodą i prądem wynosi tylko od 15,23 euro. Jeśli posiadasz flotę 25 pojazdów użytkowych i myjesz każdy z nich trzy razy w miesiącu, twoja roczna oszczędność w stosunku do korzystania z usług obcej myjni wynosi 26 793 Euro. Do tego dochodzi fakt, że mycie jest bardzo szybkie: w ciągu zaledwie siedmiu minut 18-metrowy pojazd jest znowu nieskazitelnie czysty. Jeśli wbrew oczekiwaniom coś będzie z myjnią nie tak, zawsze do twojej dyspozycji jest jeden z ponad 250 pracowników serwisowych WashTec w Niemczech.

Dokładnie dopasowane do twoich potrzeb

W publicznej myjni samochodowej zawsze musisz mieć nadzieję, że posiada ona odpowiednie programy dla twoich pojazdów, a zwłaszcza specjalnych konstrukcji nadwozia. Jeśli zakupisz własną myjnię samochodową dla swojej firmy, nic tu nie jest pozostawione przypadkowi: możesz dokładnie określić, czego potrzebujesz, i otrzymasz idealną myjnię. Masz niedużo miejsca na terenie firmy? Nie stanowi to problemu, ponieważ myjnie są skonstruowane w przejrzysty sposób. Ilość miejsca nie gra roli, ale czasami kilka ciężarówek musi być mytych w tym samym czasie? Da się to również zrealizować, dzięki indywidualnemu projektowaniu.

Myjnie samochodowe dla własnych pojazdów, które można zainstalować na terenie firmy, są wyposażone w system uzdatniania wody, który pozwala utrzymać dodatkowe koszty wody na rozsądnym poziomie. Otrzymasz środki czyszczące, które są specjalnie dostosowane do potrzeb twojej floty oraz wysokiej jakości, nowoczesne elementy czyszczące.

Łatwa obsługa i potencjalne źródło dochodów

Ponieważ obsługa myjni samochodowej może być prowadzona intuicyjnie, twoi kierowcy mogą myć auta samodzielnie – nawet po godzinach pracy, jeśli jest to czas powrotu z trasy. Oczywiście, po zainstalowaniu myjni zostanie przeprowadzone szkolenie na temat jej użytkowania dla wszystkich pracowników w firmie, którzy powinni się z tym tematem zapoznać.

Oczywiście, w zależności od typu myjni i zapotrzebowania na usługi mycia w pobliżu twojej firmy, możesz również otworzyć myjnię samochodową dla innych osób, jeśli ruch publiczny nie narusza wymogów bezpieczeństwa na twojej działce. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz na myciu w obcej myjni, ale także zarabiasz dodatkowo na swoim modelu.