Menü

Historia myjni samochodowych WashTec - Nasza droga na rynku myjni samochodowych

1962
Narodziny przemysłu mycia samochodów
Pierwsza myjnia samochodowa, WESUMAT I, nazywana również "Rundläufer" (czyli biegacz na okrągło), została opracowana przez panów Weigele i Sulzberger.
1963
Pierwsza trójszczotkowa myjnia portalowa
Firma Kleindienst opracowała myjnię samochodową o minimalnych gabarytach: pierwszą napędzaną elektrycznie trójszczotkową myjnię portalową – była to prawdziwa sensacja.
1976
Super-Polish Combi od Kleindienst
Kleindienst prezentuje pierwszą myjnię samochodową, która czyści również koła.
1987
Soft wash od Wesumat
Nowa generacja delikatnego mycia jest reklamowana jako doskonałe współgranie środków chemicznych, wysokiego ciśnienia i mycia szczotkami, od projektowania produktu do inżynierii procesowej.
unternehmen_historie_animation_1.pngunternehmen_historie_animation_2.png
1994
C 45 od California Rohé
Mniejsze zużycie energii i wysoka efektywność ekonomiczna: biorąc pod uwagę te wymagania, California Rohé opracowała myjnię portalową C 45. Zachwyciła ona klientów małymi wymaganiami przestrzennymi, zredukowaną emisją hałasu i wysoką wydajnością mycia.
unternehmen_historie_animation_3.png
Array
1998
CK 30 od California Kleindienst
„Szczupłe koszty – wysoka klasy pod względem jakości“ – w ten sposób California Kleindienst reklamowała w roku 1998 swoją nową myjnię portalową CK 30. Pomimo niezwykle kompaktowych wymiarów oferuje ona zaawansowaną technologię dopracowaną
w najdrobniejszych szczegółach.
2002
Wprowadzenie na rynek generacji produktów Softcare
W postaci SoftCare Pro wchodzi na rynek pierwsza portalowa myjnia samochodowa WashTec. Łączy ona w sobie indywidualny design z technologią najwyższej klasy.
2008
WashTec przejmuje firmę AUWA Chemie GmbH
Przejęcie to stanowi logiczny krok w strategicznej orientacji jako kompleksowy dostawca w branży myjni samochodowych.
unternehmen_historie_animation_5.png
2012
Softcare² Pro Touchless
Nowa technologia mycia pod wysokim ciśnieniem w połączeniu ze skutecznymi środkami chemicznymi do czyszczenia wstępnego daje bardzo dobre wyniki w myjniach bezdotykowych. Klient może wybierać pomiędzy myciem "bezdotykowym", "dotykowym" oraz kombinacją tych obu metod.
2014
SoftCare Pro Classic Race
SoftCare Pro Classic Race jest konsekwentnie nastawiona na dużą prędkość, dzięki funkcjom, które realizowane są jednocześnie. Program Premium-Express z polerowaniem ShineTecs 2GO osiąga nową, rekordową prędkość w czasie zaledwie sześciu minut.
2016
rozbudowa zakładu AUWA w Grebenau
AUWA-Chemie zainwestowała prawie 6 milionów euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Grebenau, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy w regionie.
2016
Otwarcie nowego Showroom WashTec
Nasz nowy showroom składa się z dwóch jasnych stanowisk myjących oraz miejsca do prowadzenia spotkań i prezentacji. Z jednej strony salonu o powierzchni 192m² mamy myjnię SoftCare Pro Race a po drugiej stronie znajduje się SoftCare² Pro, na zewnątrz można obejrzeć myjnie samochodowe do celów komercyjnych.
2017
SoftCare² Pro Silverlight
Jakości mycia, szybkości, łatwości obsługi i wzornictwa - 4DIMENSIONS to cztery parametry Washtec które gwarantują nowoczesność myjni. SoftCare² Pro Silverlight, wyposażona w LightShow i StarTrack – podświetlane szyny prowadzące, odpowiada w pełni tej idei projektowej i rewolucjonizuje branżę myjni samochodowych.
2018
„Fabryka roku“
Firma WashTec została w roku 2017 laureatem w konkursie przemysłowym „Fabryka Roku“, organizowanym przez czasopismo specjalistyczne „Produktion“ i firmę konsultingową A.T. Kearney, w kategorii „doskonały rozwój lokalizacji“. Pierwsza edycja tego konkursu benchmarkowego, który jest skierowany do przemysłu wytwórczego w Niemczech i Europie, odbyła się w roku 1992.
2020
JUBILEUSZOWY ROK
WashTec i AUWA mają co świętować: 20 lat WashTec AG i 50 lat AUWA! Razem jesteśmy nie do pobicia! Możemy pochwalić się łącznym 175-letnim doświadczeniem - od firmy Kleindienst po Wesumat i WashTec AG. Oznacza to dziesięciolecia skumulowanej wiedzy specjalistycznej w dziedzinie mycia pojazdów. Obecnie WashTec jest zdecydowanie wiodącym na świecie dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie mycia pojazdów.
2023
Certyfikat „Zrównoważona myjnia samochodowa”
Nasz certyfikat „Zrównoważona Myjnia” przyznawany jest corocznie od 2023 roku i oznacza kompleksową ochronę środowiska. Pieczęć pozwala na pierwszy rzut oka rozpoznać, czy myjnia oferuje zrównoważone mycie samochodów. Aby otrzymać ten znak, myjnie samochodowe posiadające certyfikat zrównoważonego rozwoju muszą spełnić szereg rygorystycznych kryteriów dotyczących unikania zanieczyszczeń dla środowiska.