Menü
header_blog_ger_gr_01.jpg
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

W ten sposób otwarcie myjni samochodowej przerodzi się w trwały sukces

Myjnia jest gotowa, sklep urządzony, pracownicy przeszkoleni, testy przebiegały doskonale – i wreszcie nadszedł wielki dzień: otwierasz swoją myjnię samochodową! Żeby dzień ten stał się sukcesem, musisz koniecznie uwzględnić kilka rzeczy.

Reklama lokalna jest absolutnie niezbędna

Otwarcie myjni samochodowej powinieneś w każdym razie ogłosić z wyprzedzeniem w swoim mieście lub gminie za pośrednictwem lokalnych reklam. Do tego nadają się codzienne gazety, ale także billboardy. Więcej wskazówek można znaleźć tutaj.  Na początek wystarczą najważniejsze informacje: Co? Myjnia samochodowa. Gdzie? Lokalizacja. Od kiedy? Data. Ostatnie zdanie mówi, że wszyscy są serdecznie zaproszeni na otwarcie i mogą skorzystać ze zniżki powitalnej.

Zniżka od samego początku

Wprawdzie może ci się nie podobać udzielanie rabatu już na początku działalności – ale najpierw musisz przekonać klientów. Zwłaszcza jeśli w okolicy jest konkurencja, musisz udowodnić, że jesteś lepszy. Jak wygląda zniżka, możesz zdecydować sam: może pierwszego dnia każde mycie za euro? A może 50 procent zniżki dla wszystkich, ale 75 procent dla tych, którzy od razu kupią kartę klienta? Jasne jest, że to się musi opłacać.

Reklama online zwiększa zasięg

Żadna firma nie może się dziś obyć bez strony internetowej . Tutaj możesz poinformować swoich klientów o swoich programach mycia, jakich środków chemicznych używasz i jakie inne zalety posiada twoja myjnia samochodowa. Przedstaw krótko swój sklep i pokaż, z jakich rabatów korzystają lojalni klienci. Twoi klienci będą informowani na bieżąco o nowościach, promocjach i innych sprawach.

Umieść swoją firmę na Mapach Google, aby była natychmiast wyświetlana osobom poszukującym myjni. Utwórz także stronę na Facebooku, aby zwiększyć zasięg. Innym sposobem dotarcia do jak największej liczby potencjalnych klientów są reklamy Google . Faktycznie już na długo przed uroczystym otwarciem myjni powinieneś rozpocząć marketing online, a także marketing lokalny. Tylko wtedy potencjalni klienci mogą się dowiedzieć, kiedy rozpoczniesz działalność.

Pierwsze wrażenie jest decydujące

Nawet jeśli nie jest to łatwe: postaraj się, żeby być dobrze wyspanym przed swoim wielkim dniem. Powinieneś być energiczny, świeży i rześki, gdy przyjadą pierwsi klienci. Twój zespół powinien również przyrzec bezwarunkową życzliwość i uczynność. Musisz być zawsze obecny, zawsze do dyspozycji klienta. Pierwszego dnia nie wszystko musi działać idealnie – wiele rzeczy staje się widocznych dopiero w codziennej pracy i musi się dotrzeć. 

Ważne jest, abyś pierwszego dnia zawsze był uważny, przyjazny i profesjonalny, nawet przy drobnych niedociągnięciach. Błędy można o wiele łatwiej pokonać uśmiechem, niż myślisz. Uwaga: co nie oznacza jednak, że możesz je zignorować! Przeproś i wyjaśnij, że ty i twój zespół wciąż jeszcze się uczycie i że ten błąd się więcej nie powtórzy. Podziękuj za wskazówkę i może podaruj niezadowolonemu klientowi  kupon na bezpłatne mycie. 

Dopilnuj, żeby działały zwykłe rzeczy, o których tak często się zapomina: na przykład pamiętaj, żeby zawsze było dosyć drobnych do wydawania reszty. Ważne jest również, abyś ty i twoi pracownicy mogli odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące pracy myjni samochodowej: robi to profesjonalne wrażenie i działa uspokajająco, jeśli znasz szczegóły techniczne myjni i prawidłowe nazwy chemicznych środków czyszczących.

Drobne upominki zapewniają sympatię

Czym byłoby otwarcie firmy bez małych prezentów? Możesz powiedzieć, że robisz już prezent dając zniżkę. To prawda, ale upominek jest czymś innym. Jeśli twoi klienci mogą pierwszego dnia zabrać do domu sztyft do pielęgnacji gumy lub środek do czyszczenia felg, to jest to coś namacalnego. Również ściereczka z mikrofibry lub niewielki środek czyszczący do uporczywych zabrudzeń na przedniej szybie przypomina ludziom o ich wizycie w tej miłej, nowej myjni samochodowej.

Istnieje również szczególnie popularny upominek, którego nigdy nie należy lekceważyć, a mianowicie długopisy z nazwą firmy i adresem. Zamówienie zestawu tanich długopisów z nadrukiem nie kosztuje dużo, ale ich działanie jest genialne: leżą one w domach klientów i są ciągle wykorzystywane w życiu codziennym, tutaj do zapisania wiadomości, a tam do zrobienia listy zakupów. Wkrótce nadruk będzie ledwo zauważalny, ale informacja się już utrwaliła w pamięci klienta.

Wniosek: podaj do wiadomości – i wznieś toast!

Przed otwarciem myjni zapewnij, żeby informacja o tym wydarzeniu dotarła do jak największej liczby osób. Przyciągnij potencjalnych klientów obietnicą rabatu i postaraj się jak najwięcej z nich przywiązać na stałe do twojej myjni samochodowej.  Dzięki połączeniu fachowej wiedzy, życzliwości, profesjonalności i kilku drobnych upominków na pewno sprawisz, że wizyta u ciebie będzie przyjemnym wspomnieniem u wielu klientów. I na tym możesz bazować!