Menü
header_blog_ger_04.jpg
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

warning
Klikając na film, wyrażasz zgodę na przekazanie Twoich danych do YouTube i akceptujesz politykę prywatności.

Mycie ręczne kontra automatyczne – dlaczego lepsze jest maszynowe mycie auta

Nawet w dzisiejszych czasach niektórzy kierowcy decydują się na ręczne mycie auta w zaciszu własnego podwórka: przecież można przy tym o wiele lepiej dostrzec, które miejsca wymagają specjalnego potraktowania, nieprawdaż? To nie do końca się zgadza. Jeśli również należysz do osób, które nadal wybierają opcję ręcznego mycia swoich czterech kółek, to następujące informacje mogą być dla ciebie interesujące. Jeśli chcesz wszystkiego co najlepsze dla swojego samochodu, to powinieneś pewne rzeczy przemyśleć.

Mycie ręczne czy automatyczne?

Mycie auta przed domem jest zabronione w niektórych regionach, jak na przykład w wielu gminach w Niemczech: resztki oleju i benzyny zbyt łatwo przedostają się do wód gruntowych, nie mówiąc już o detergentach, które nie są prawidłowo utylizowane.

Tam, gdzie mycie ręczne jest nadal dozwolone, pojawiają się natomiast inne problemy: ponieważ gąbki i szczotki nie są profesjonalnie czyszczone, małe cząsteczki brudu, których prawie nie widać gołym okiem, wchodzą pomiędzy włosie lub wnikają do materału gąbki i mogą pozostawiać na lakierze drobne zarysowania. W rezultacie przestaje działać ochrona lakieru przed wpływami środowiska. W tych drobnych ubytkach może osadzać się brud i w efekcie tworzyć rdza. W przypadku wysokiej jakości maszyn, takich jak firmy WashTec, włókna szczotek zostały specjalnie opracowane. Nie twardnieją one pod wpływem zużycia i nie pochłaniają żadnych cząstek brudu. Myją bardzo dokładnie, nie uszkadzając przy tym lakieru.

Podczas mycia auta przed domem prawie niemożliwe jest użycie takiej ilości wody, która umożliwiłaby pozbycie się wszystkich zabrudzeń. Często po powierzchownym czyszczeniu pozostają zwłaszcza jaśniejsze plamy. Nowoczesne urządzenia do mycia samochodów są tak zaprogramowane, żeby zużywały optymalną ilość wody. Jeśli posiadają zintegrowany program recyklingu, to pomimo starannego umycia auta, na jeden cykl roboczy potrzebne są tylko bardzo małe ilości świeżej wody.

Jeśli do prywatnego mycia ręcznego używasz specjalnych detergentów do samochodu, może się zdarzyć, że lakier na dłuższy czas straci połysk. Wielu producentów, aby osiągnąć szybkie wyniki, stosuje zbyt agresywne składniki, które z drugiej strony powodują, że lakier matowieje i staje się brzydki. Ta utrata połysku postępuje powoli, więc możesz jej wcale nie zauważyć lub pomyśleć, że jest to normalne. Ale wcale nie musi tak być: w wysokiej jakości myjniach samochodowych, urządzenia i środki myjące można optymalnie do siebie dopasować i w ten sposób osiągnąć możliwie najlepsze wyniki czyszczenia i ochronę lakieru. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że ich pojazdy są nie tylko umyte, ale również trwale zabezpieczone. Długo utrzymujący się połysk, dobre wyniki bez niepotrzebnego zanieczyszczania środowiska, to tylko kilka plusów, zarówno dla prowadzących myjnię samochodową, jak i dla posiadaczy czterech kółek.

Jeśli jednak chcesz poświęcić szczególną uwagę pewnym miejscom w samochodzie, to najlepiej udać się do myjni samoobsługowej. Używane tutaj lance i szczotki mają nie tylko wysoką jakość, ale są również regularnie czyszczone i wymieniane przez właściciela myjni. Zwróć uwagę na czystość szczotek na myjni samoobsługowej i jeśli będzie to konieczne, skontaktuj się z jej właścicielem, gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości. W ten sposób możesz rutynowo umyć swoje auto, nie narażając się na ryzyko przypadkowego uszkodzenia lakieru przez niewłaściwy sprzęt lub detergenty.