Menü
5807_WT_Blog_Cabrio_1280x285px.jpg
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

Tak umyjesz swój kabriolet na myjni samochodowej

Kabrioletem do myjni? Wielu posiadaczy kabrioletów jest początkowo sceptycznie nastawionych, ponieważ obawiają się uszkodzenia dachu. Ale obawy te są zazwyczaj nieuzasadnione: umycie dachu kabrioletu nie jest problemem nawet na myjni mechanicznej. W tym artykule pokażemy Ci, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy myciu i pielęgnacji kabrioletu.

Pielęgnacja płóciennego dachu kabrioletu

Mycie nie jest skomplikowane, ale musi być jak najdelikatniejsze, aby nie uszkodzić materiału dachu. Dzięki specjalnym programom mycia kabrioletów możesz pokazać swoim klientom, że mycie tego typu aut w Twojej myjni nie jest problemem.

Wielu kierowców – przed odwiedzeniem Twojej myjni – myło dach kabrioletu domowymi środkami czystości. W przypadku lekkich zabrudzeń może pomóc również płyn do mycia naczyń, a przy pierwszych śladach zielonego nalotu na dachu rzeczywiście skuteczny jest detergent do prania wełny. Jednak środki te zawodzą w przypadku uporczywych lub długo zaschniętych zabrudzeń. Poza tym posiadacze kabrioletów często zapominają, że po umyciu muszą starannie zaimpregnować dach.

Prawidłowa pielęgnacja kabrioletów w myjni mechanicznej

Dzięki nowoczesnym, miękkim szczotkom takim jak SofTecs® oraz odpowiedniej chemii do mycia, kierowcy kabrioletów mogą również bezpiecznie myć swoje samochody w myjni portalowej lub myjni tunelowej. Przy wyborze odpowiedniej myjni należy zwrócić uwagę na jej schludny wygląd. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy zapytać operatora myjni. Wiele myjni samochodowych oferuje nawet specjalny program mycia kabrioletów.

Tak działa program do mycia kabrioletów:

  • mycie wstępne – mycie pod wysokim ciśnieniem głównie dolnej części kabrioletu, w celu ochrony dachu
  • mycie zasadnicze – szczotki dachowe pracują ze zmniejszonym dociskiem, aby nie uszkodzić dachu płóciennego
  • suszenie – dodatkowy zabieg suszenia zapewnia dokładne osuszenie uszczelek dachu

Co zrobić, żeby kabriolet odzyskał połysk

 Dzięki woskowaniu w myjni mechanicznej Twój kabriolet zalśni nowym blaskiem! Regularne mechaniczne mycie samochodu z programem woskowania chroni lakier i dach kabrioletu przed warunkami atmosferycznymi i szkodliwymi wpływami środowiska, takimi jak promieniowanie UV i kwaśne deszcze. Środki do woskowania AUWA są zgodne z normami VDA i nadają się do wszystkich popularnych dachów płóciennych i twardych. Niemniej jednak należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji obsługi pojazdu. Natryskiwany płynny wosk pokrywa lakier i dach kabrioletu szczelną warstwą ochronną. Maszynowe mycie pojazdu pomaga w ten sposób utrzymać wartość kabrioletu.

Na co należy zwrócić podczas samodzielnego czyszczenia dachu kabrioletu

Dla dobrego odprowadzania wody z dachu kabrioletu służą specjalne odpływy. Podczas mycia należy wlać tam trochę wody i sprawdzić działanie odpływów. Jeśli woda szybko nie spływa, to odpływy są zatkane. Wtedy można je oczyścić splotką drucianą, której ostre końce należy zakleić taśmą samoprzylepną.

Oprócz tego należy spojrzeć na gumowe uszczelki dachu kabrioletu: uszczelki muszą być gładkie i zadbane, aby szczelnie przylegały i nie przepuszczały wody. W razie potrzeby należy wyczyścić uszczelki i lekko nasmarować olejem silikonowym.

Także elementy szkieletu dachu kabrioletu wymagają sprawdzenia: przeguby i zawiasy są stale narażone na obciążenia mechaniczne. Właściwie nasmarowane będą jednak długo i bezproblemowo działać.

Wniosek: płócienny dach należy czyścić ostrożnie

Płócienny dach kabrioletu należy traktować inaczej niż resztę samochodu. Dlatego najlepiej wybrać specjalny program mycia kabrioletów. Delikatne mycie odpowiednią chemią myjącą nie tylko przywraca kabrioletom połysk, ale także chroni lakier i dach przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Jeśli oprócz ostrożnego mycia i starannej impregnacji oferujesz jeszcze inne usługi, klienci chętnie do Ciebie wrócą: większość ludzi zaniedbuje konserwację odpływów wody, uszczelek silikonowych i szkieletu dachu podczas mycia samochodu w domu. Tym lepiej, gdy klienci wiedzą, że ich samochód jest w dobrych rękach.