Menü
header_blog_ger_gr_09.jpg
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

Środki chemiczne do mycia i pielęgnacji – wskazówki dotyczące wyboru i co należy wziąć pod uwagę

Środki chemiczne do mycia i pielęgnacji w myjni samochodowej muszą być przysłowiowym talentem do wszystkiego: powinny czyścić niezawodnie i dokładnie, nie niszczyć lakieru ani szczotek w myjni samochodowej, a jednocześnie być jak najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego i najlepiej nie kosztować zbyt dużo. Brzmi to jako niemałe wyzwanie, ale nie jest niemożliwe.

Czyszczenie, połysk i ochrona

Proces mycia można z grubsza podzielić na dwie kategorie: mianowicie na czyszczenie i pielęgnację. Najpierw do mycia samochodu stosowane są środki czyszczące. Środek do czyszczenia wstępnego, który rozpuszcza i usuwa uporczywe zabrudzenia. Pianka do czyszczenia, która usuwa brud i niewielkie zabrudzenia. I wreszcie szampon, który wspomaga mechaniczne usuwanie brudu przez szczotki i jednocześnie utrzymuje materiał do mycia w czystości. Środki czyszczące, które chcesz stosować przez dłuższy czas w myjni samochodowej, powinny również usuwać brud z trudno dostępnych miejsc samochodu. W tym przypadku szczególnie ważne jest, aby stosować nie tylko odpowiednie środki chemiczne, ale jednocześnie uważać, żeby szczotki urządzeń myjących były w porządku: nawet najlepsza chemia do mycia jest bezskuteczna, jeśli szczotki są mocno zniszczone.

Oprócz tego lakier powinien błyszczeć i lśnić po umyciu, a także być chroniony przed wpływami otoczenia. Teraz pora na zastosowanie środków pielęgnacyjnych: produkty do polerowania, takie jak np. ShineTecs zapewniają na myjni samochodowej niezbędny połysk lakieru. A woski i środki suszące, takie jak np. ShieldTecs, stosowane na zakończenie mycia, zabezpieczają powierzchnię z efektem perlenia.

Faktycznie najlepiej jest, gdy chemia do mycia i urządzenia myjące są do siebie dostosowane. Opracowano zalecenia dotyczące kombinacji producentów. Nasze myjnie samochodowe WashTec najlepiej pracują z chemią do mycia i pielęgnacji naszej spółki zależnej AUWA, są jednak również kompatybilne ze środkami chemicznymi innych producentów.

Z myślą o ochronie środowiska

Oprócz auta należy oczywiście chronić środowisko. Tylko nieliczni wiedzą, na co muszą zwrócić uwagę. Wystarczy tylko spojrzeć na listę składników: często proste receptury to te, które są zarówno skuteczne, jak i nieszkodliwe. Całkowita rezygnacja z kwasu nitrylotrioctowego, w skrócie NTA, we wszystkich środkach do czyszczenia i pielęgnacji jest unikalną cechą produktów AUWA. Ponadto w chemikaliach marki AUWA nie stosuje się substancji CMR (tzw. rakotwórczych, mutagennych lub działających szkodliwie na rozrodczość).

Wniosek: nie zadawalaj się półśrodkami

Po wizycie na myjni samochodowej klient oczekuje, że zabierze czysty i błyszczący pojazd do domu. Dlatego też ważne jest, aby chemia do mycia posiadała dobrą skuteczność. Optymalny wynik mycia składa się z różnych czynników. Ale na pewno decydujący wpływ ma tutaj zastosowana technika urządzeń i doskonale dostosowane do nich środki chemiczne. Jeśli oba te czynniki idą w parze, można uzyskać optymalny wynik mycia. A jeśli w końcu jesteś zadowolony również z ceny i sposobu stosowania środków do czyszczenia i pielęgnacji, to znalazłeś dobry i niezawodny produkt. 

Dowiedz się w naszym artykule, na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze produktów do pielęgnacji w różnych warunkach pogodowych!