Menü
header_blog_ger_03.jpg
Schließen
Serwis

782.402.999

WashTec Polska Sp. z o.o.

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

Telefon +48 782 402 999

Formularz kontaktowy

Zachowanie klientów myjni w różnych warunkach pogodowych

Większość posiadaczy czterech kółek jedzie do myjni tylko wtedy, gdy świeci słońce. Ale to nie jest szczególnie mądre. Dlaczego możesz poradzić swoim klientom, żeby myli samochód, również wtedy, gdy pada deszcz, i co powinni ogólnie wziąć pod uwagę w różnych warunkach pogodowych, możesz dowiedzieć się tutaj. 

Mycie samochodu podczas deszczu

Cały czas słychać odgłos kropli deszczu padających na lakier samochodu, a klient wygodnie jedzie w kierunku myjni. Jeśli dotrze na myjnię, część pracy jest już wykonana: uporczywe zabrudzenia, takie jak ptasie odchody lub pyłki, są już dobrze rozmiękczone, a więc w większości przypadków można zrezygnować z mycia wstępnego. Ale to nie jedyna korzyść z mycia samochodu podczas deszczu: ponieważ przy takiej pogodzie większość posiadaczy samochodów woli raczej pozostać w domu, istnieje duża szansa, że nie trzeba będzie czekać w kolejce. Wielu kierowców obawia się zacieków na świeżo umytym samochodzie, gdy będą musieli jechać z myjni do domu podczas deszczu. Ten problem nie występuje: dzięki woskowi wykończeniowemu krople deszczu odbijają się bez śladu od czystego lakieru.

Gorący, ale brudny czas letni

Długie słoneczne dni motywują wielu ludzi do wyjścia na zewnątrz i na ulice. Natomiast samochody muszą latem dużo wytrzymać: resztki owadów, ptasich odchodów i pyłków drzew szkodzą lakierowi. Nieprzyjemną stroną tych zabrudzeń jest to, że mocno się przyklejają, szybko przysychają i nie można ich łatwo usunąć. Jeśli auto nie jest garażowane, w przeciągu krótkiego czasu może wyglądać bardzo nieciekawie. W upalne miesiące powinno się regularnie usuwać brud ze swoich czterech kółek: chociaż są to naturalne zabrudzenia, ale w połączeniu z intensywnym promieniowaniem UV, mogą mocno zaszkodzić lakierowi. 

Mycie auta zimą jest szczególnie ważne

Wśród wielu właścicieli samochodów mocno zakorzenione jest przekonanie, że w zimie najlepiej nie myć auta, gdyż w ujemnych temperaturach woda do mycia może zamarznąć i spowodować szkody. Powinni jednak regularnie odwiedzać myjnie portalowe lub tunelowe, jeśli dużo jedżą autem: mokra papka śniegowa pomieszana z brudem przykleja się mocno do podwozia samochodu, a sól i ługi atakują lakier, jeśli są na nim zbyt długo. W każdym razie zalecaj swoim klientom mycie podwozia, aby z powodu stałego występowania zimna i wilgoci nie zaczęła się tworzyć rdza. Staranne wykończenie politurą i woskiem może również pomóc w ochronie lakieru przed agresywnymi środkami do posypywania dróg. W zimie szczególnie ważne jest, aby samochód wyjeżdżał z myjni całkiem suchy. 

Pod koniec zimy zapasy zwykłych środków do posypywania jezdni ulegają niekiedy wyczerpaniu i służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg zaczynają stosować grys. Jeśli do tego dojdzie, powinieneś mieć w ofercie lakier zaprawkowy w szytfcie we wszystkich najpopularniejszych kolorach i radzić swoim klientom, aby dokładnie skontrolowali lakier karoserii pod kątem małych zadrapań. Po umyciu powinno to być wyraźnie widoczne. Kto szybko uzupełni ubytki, zapobiega korozji i większym szkodom.

Wniosek: samochód wymaga pielęgnacji bez względu na pogodę

Jeśli klienci zapytają cię, czy powinni myć samochód w każdych warunkach pogodowych, możesz im doradzić, że powinni w zasadzie regularnie myć auto, niezależnie od pogody. We wszystkich temperaturach i warunkach pogodowych występują pewne rodzaje brudu, które mogą atakować lakier, a regularne mycie jest absolutnie koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym auta.

Dowiedz się z naszego artykułu, dlaczego maszynowe mycie samochodu jest znacznie lepsze od ręcznego!